Sex sem, sex tam.

18. 08. 2015 | † 10. 07. 2016 | kód autora: nkr
Už tady v New Yorku nějaký ten pátek jsem a myslím si, že mám vcelku přehled o tom, jak to tady chodí. Záměrně nepíšu, jak to chodí ve Státech, protože co se děje například na středozápadě, o tom nemám nejmenší ponětí. Ale vzhledem k narůstajícímu počtu Au Pairs s prstýnkem na levé ruce bych řekla, že to všude jinde chodí o něco líp než tady.
Well, nikdy jsem nepsala o sexu, protože si za prvé myslím, že je to dost tenký led, na který jsem se neodvážila, a za druhé si nemyslím, že by o tom vůbec někdo chtěl číst. Ne že by můj sexuální život byl až taková nuda, ale něco prostě na papír nepatří. A už vůbec ne na internet. 
Ale sled událostí posledních dvou měsíců mě přiměl se nad tím vším víc zamyslet a zároveň se k tomuto tématu vyjádřit a trochu vám přiblížit, jak to tady tedy chodí. V sexu. Mami, tati, přivřete oči. 
Myslím, že v Čechách převládá myšlenka, že Američani jsou puritáni. Určitě si vzpomenete na nedávnou kauzu, kdy pár oddávající se radovánkám na floridské pláži dostal snad dvacet let za sex na veřejnosti. Newyorčany mezi puritány, stydlivky a ostýchavky rozhodně neřaďte. Jste prude a uptight? Tak to se New Yorku radši vyhnětě. Tady spí každý s každým, sex prostě není žádná velká věda a různí lidé mají různé potřeby. A protože to je New York, vaše potřeby můžou být v podstatě neomezené, jelikož ve městě, kde najdete kompletně všechno, najdete i sexuální uspokojení všeho druhu. Tedy toho legálního. A jsem si jistá, že i toho nelegálního. Happy end zaručen. S tím jde ale naštěstí ruku v ruce i zodpovědnost, a tak je pro Newyorčany naprosto normální nechávat se testovat na všechny možné pohlavní choroby (STD) a HIV. Testy HIV jsou kolikrát zdarma, tak proč toho nevyužít. S kondomem tu nikdo problém nemá, naopak, je to naprosto žádoucí a přirozená věc. To jen tak na úvod. 
Tak abych se dostala k tomu, co chci vlastně sdělit. Můj host otec je swinger. Ne že by se rád houpal na houpačkách. Moji sousedi jsou swingers. Nepamatuju si, jestli jsem to tu už někdy nezmiňovala. Každopádně Long Island je Mekkou lidí s tímto koníčkem. Připadá vám to šílené? Taky mi to tak zprvu připadalo. Ale potom jsem si jednou večer s Danem sedla u vína a on mi začal vysvětlovat, co to ve skutečnosti obnáší. Vysvětlil mi to hezky, ale fakt, že jeho přítelkyně o jeho potřebách nemá sebemenší potuchy, mi ten hezký dojem trochu kazí. 
Těžko říct, jestli se pohled na sex a sex samotný liší generace od generace, každopádně si myslím, že dnes žijeme ve velmi liberální společnosti, kde sex neznamená nic zásadního, potěšení chce každý, a způsoby, jak ho najít a dosáhnout, jsou poměrně jednoduché (tedy to najití, dosažení je zas jiná story). Nebudu vám lhát, nejsem tu svatá. Bohužel jsem si uvědomila, že naposledy, kdy jsem zažila skutečně meaningful sex, který pro mě hodně znamenal a po kterém jsem se ráda přitulila a nechtěla se odtulit, byl s Jeremy...

.... Od té doby je to jen sex, po kterém se vždy okamžitě odeberu domů, do své postele. No kissing, no cuddling, no snuggling. To je ta moje část, která dokáže být cold as fuck. Ani s Andrewem jsem nezůstávala, ani s Mikem jsem nezůstala. Kdoví, možná proto se už neozval. Klasika. Well played, dear New Yorker. 

Zpátky ke swingers radovánkám a mému dumání nad tím vším. Ze široka: Hodně mých kamarádek a známých se vdává a žení. Všichni vstupují do manželství s tím, že to je napořád, forever. Ale upřímně, ruku na srdce a odpovězte si všichni sami pro sebe: Skutečně si umíte představit mít sex pouze s jednou osobou do konce svého života? Jestliže ano, klobouk dolů a good luck. No, I´m not being sarcastic. Pakliže je vaše upřímná odpověď ano, asi to znamená, že daného partnera bezmezně milujete a tak to má být. Co když vaše odpověď byla ne a přesto víte, že daného partnera taky bezmezně milujete? Tak jste jen upřímní sami k sobě. Může ten pověstný plamen vášně vydržet plát i po dvaceti letech? Já nevím. Ale pokud plát přestane, co uděláte? Nebo co udělá váš partner? Začnete podvádět? Budete podváděni a budete přivírat oči a předstírat, že se to neděje? Vzdáte se dobrovolně vášnivého sexu? Nebo zkusíte něco, co váš sexuální život znovu okoření a přivede zpátky k životu? Swingers (tedy alespoň ti v okruhu Dana) jsou totiž většinou starší páry, které se rozhodly pro malý experiment. Možná jim ten experiment zachránil manželství. 
 
Pravdou je, že z jednoho jediného důvodu jsem ráda, že na chvíli Státy - New York opustím. Ztratila jsem tu veškeré iluze. Iluze o vztazích a o mužích. Přestala jsem věřit v partnerskou věrnost. Prostě to beru tak, jak to je. Vidím kolem sebe věci, které nejsou v pořádku, ale dějí se a já na nich nic nezměním. Vidím své přátele podvádět, kryju jim záda a sama si vyčítám affair s někým, kdo nebyl single. Nechci tu ranit ničí sny a ideály, protože všechno je to trochu jinak, když je člověku dvacet. Bohužel čím jsem starší, nebo možná jen čím dýl jsem tady v NYC, tím víc jsem skeptická vůči romantické lásce, tím víc jsem pragmatická a tím víc jsem cold. A to se mi nelíbí. Chci být zase dreamer a zase věřit na šťastné konce a na lásku forever a chci zase zažít ten meaningful sex, po kterém se přitulím a nikam neodejdu. 

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.