A letter to myself?

18. 11. 2014 | † 10. 07. 2016 | kód autora: nkr

 Určitě jste i vy přečetli pár chytrých životních rad na různých portálech či ve známých help-self knihách, psychologických časopisech a podobně. Vy, co čtete můj blog, víte, že se poslední dobou potýkám se svými démony, řeším svoji současnost a budoucnost, přemítám, bilancuju, hledám, nacházím, ztrácím. Dnes jsem zkusila napsat dopis sama sobě. Prý to má člověku pomoci ujasnit si, co chce. Mně to nepomohlo. Vlastně můj pokus zcela selhal a s dopisem jsem sekla ani ne v půlce. 

Včera se mě Jeremy zeptal, kde se vidím za pět let. Nevím. Ale co vím jistě, je, že chci zůstat stejně spontánní, stejně crazy, stejně vášnivá i stejně chladná. Vím, kdo jsem a jaká jsem. Chybí mi být bezstarostná. Tenhle pocit teď postrádám. 
 
Dopis nedopadl, ale psala jsem dál. Dala jsem dohromady 7 věcí, které bychom podle mě my všichni neměli přestat dělat, a jednu věc, kterou bychom naopak přestat dělat měli, ať už žijeme kdekoliv na světě, ať už se cítíme sebelíp a nebo sebehůř, ať už víme kdo jsme, nebo se stále hledáme. Ať jsme šťastní a spokojení, nebo nešťastní a mrzutí. A pokud jste tyto věci nikdy nedělali, možná můžete začít.
 
1. Nepřestávejte snít: Amerika mě naučila snít. Dream big. Všechno, co si dokážete představit, to všechno se může stát. Sny a představivost neznají hranic, neznají mezí. Udělejte všechno pro to, abyste svého snu dosáhli. A když ho z nějakého důvodu nedosáhnete, nemáte si co vyčítat. Vy víte, že jste udělali vše, co bylo ve vašich silách. 
 
2. Nepřestávejte se učit: Nikdy si nezačněte myslet, že už víte dost. Nikdy to není dost a nikdy nebude. Nezáleží na tom, co se učíte, protože všechny lekce vám dává život. A proto když píšu, nepřestávejte se učit, myslím tím, nepřestávejte žít. Žijte, nepřežívejte. Když jste nespokojení, hledejte důvod proč. Až najdete důvod, změňte to. 
 
3. Nepřestávejte číst: Čtěte noviny, čtěte internet, čtěte knihy, časopisy, cokoliv. Ale čtěte. Jen tak si udržíte svoji mysl svěží. Jen tak si vybudujete solidní představivost, díky které budete schopni snít i za hranicemi všednosti. Díky tomu třeba najdete svůj veliký sen.
 
4. Nepřestávejte se inspirovat a zkuste se sami stát inspirací pro někoho jiného, i kdyby to byl jen jeden člověk: Pokud si z vás jeden člověk dokáže vzít příklad, inspiraci, pokud budete motivovat i jen jednoho jediného člověka, budete cítit satisfakci. Budete spokojenější sami se sebou. 
 
...

.... Nepřestávejte objevovat: Cestujte. Zkoušejte nové věci. Zkuste kuchyni, kterou jste ještě nikdy neochutnali. Jeďte do země, kde jste nikdy nebyli. Jděte na místa, kam obyčejně nechodíte. Podívejte se na věci a lidi kolem vás novým pohledem. Udělejte něco neočekávaného. Dejte šanci neznámému, neprozkoumanému. Vybočte z řady, ze systému. Buďte otevření novému, přestože ne vždy nové znamená to lepší. 

 
6. Nepřestávejte milovat: I když to někdy bolí, i když máte pocit, že se přes tenhle bolavý rozchod nikdy nepřenesete, tak přenesete. I kdyby to mělo trvat roky. Jestliže se bojíte investovat svoje city do vztahu, najděte si něco jiného. Najděte si svoji vášeň,  kterou budete milovat a do které budete investovat. Milujte s vášní, ne povrchně. Ať už je to cokoliv nebo kdokoliv. Protože na lásce záleží. Vždycky. Možná jsem naivní, ale věřím, že láska je ještě pořád hybatelem tohoto světa. Nebo minimálně nejednoho života. "The world without love would be a deadly place". Helen Fisher.
 
7. Nepřestávejte sdílet a zajímat se o druhé, zajímat se o svět a dění kolem sebe: Žijeme v globalizovaném světě. Nebuďme lhostejní k tomu, co se odehrává za hranicemi ulice, města, za hranicemi státu, kontinentu. Nebuďme lhostejní k utrpení, které vidíme ve světě, nebuďme lhostejní k utrpení, které vidíme ve své ulici. Zajímejte se o svoje přátele, opravdově. 
 
8. Přestaňte litovat: Přestaňte litovat sami sebe. Vstaňte a změňte, co změnit můžete. Smiřte se s věcmi, které změnit prostě nemůžete. Nelitujte toho, co se stalo ve vašem životě. Vy jste udělali rozhodnutí, která vás dovedla na místo, kde se teď nacházíte. Snažte si ze všeho zlého vzít to dobré. Zkuste najít vždy něco pozitivního v tom negativním. Jděte do všeho. S vášní a pokorou, s trochou strachu, s velikým odhodláním, se sny a s nadějí. 

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.