Adventure continues

08. 07. 2014 | † 10. 07. 2016 | kód autora: nkr

To o těch dveřích je pravda. A taky je pravda, že když nehledáte, tak zrovna nejvíc nacházíte. Takže když jsem to s Robertem jednoho pondělí ukončila a dva dny zajídala smutek americkou zmrzlinou, chipsy, muffiny atd., v pátek nastal čas jít se bavit. No a hned v pátek jsem v baru potkala Grega, vojáka z U.S. Army. Greg má české kořeny, což se tu jen tak nevidí. Sešla jsem se s ním po onom pátku ještě jednou, ale jiskra z mé strany ne a ne přeskočit. Nicméně proč píšu o Gregovi: On mi totiž vysvětlil celou tu záhadu kolem randění v USA. Věc se má tak, že Američani vůbec nejsou takoví puritáni, jak se o nich říká. 

Když tedy potkáte někoho, s kým je vám dobře a začnete spolu trávit čas ne jen jako přátelé, dá se říct, že spolu "dating". Nejsem si úplně jistá, jak to přesně přeložit do češtiny, asi prostě že spolu randíte. Jenže pozor, to vůbec nic neznamená, protože takových lidí, se kterými je vám fajn, můžete potkat víc a můžete tak randit s více lidmi najednou. Sex is included. Takže je prý vcelku normální, že strávíte sobotní odpoledne s jedním člověkem, na večer se vymluvíte s tím, že už máte plány s friends a můžete jít vesele na další rande. A v neděli to uděláte naopak. Důležité je, aby všichni zúčastnění věděli, že se jedná pouze o "dating". Takže pozor, vy si naivně můžete myslet, že máte skvělého chlapa, se kterým to klape tam i tam, ale pokud ještě neproběhla debata o tom, že je z vás couple a regulérní girlfriend a boyfriend, můžete randit a spát s kým chcete a nikdy to nebude považováno za nevěru. Když se tedy nějakým způsobem dopracujete k rozhovoru o tom, zda oba chcete být v exclusive relationship a oba dva si to odsouhlasíte, musíte ukončit veškeré další aférky okolo, protože po tomto rozhovoru už by to nevěra byla. Po jak dlouhé době začít tenhle ošemetný rozhovor a s kým, pokud randíte s více lidmi najednou, je individuální. Obvykle prý měsíc nebo i víc. Jaká je tady pravděpodobnost, že s někým proběhne match v případě, že bych randila se třemi muži a každý z nich by randil se třemi ženami? No moc velká ne. Welcome to America.

V sobotu jsme s Paulou a Němkou Michelle, které je 19, vyrazily do Nautical Mile, což je přístav s jednou dlouhatánskou ulicí podél moře, která je přehlcená restauracemi, bary a kluby. Vše je situováno přímo pod širým nebem, tedy do 11pm, poté některá místa zavřou a jiná jedou dál vevnitř, když nějaké vevnitř mají. Nautical Mile na mě působí jako malinkaté Miami, takže jsem okamžitě byla ve svém živlu a Miami vibes mi pulzovaly celým tělem. Když jsem konečně našla parking spot, vyrazily jsme na prohlídku. Zkusily jsme první open club, Michelle otestovala svoje fake ID a už jsme byly vevnitř, i když stále venku. Netrvalo ani 10 minut a okamžitě jsme se staly středem zájmu, protože prostě jako Američanky asi nikdy vypadat nebudeme. Ne že by to vadilo. 

Z dámské jízdy se toho tedy moc nekonalo, protože jsme každá strávila večer ve společnosti chlap...

.... Nutno podotknout, že já nic takového neplánovala a byla jsem i malinko uražená, když Paula odtančila hned s prvním nápadníkem, který o ni projevil zájem. Pak odtančila i Michelle, takže já se rozhodla tančit sama. Ne že by mě někdo nechal chvíli na pokoji. Nakonec bylo z čeho vybírat, takže jsem si užila večer s Nickem, sympatickým černochem z Queens (haha, yo, once you´ve tried black you never go back) a ke konci večera, když jsme se loučili, mě ani nenapadlo, že by mohl chtít číslo. Ale stalo se, tak jsem mu ho dala, aniž bych očekávala, že by se mi ozval. Hned druhý den  ráno mi volal a chtěl mě vidět, tak jsme se večer sešli na Long Islandu s tím, že budeme sledovat world cup. Já jsem byla večer strašně unavená po noci v clubu a dni stráveném v NYC, že jsem silně uvažovala o tom, že schůzku zruším. Nakonec mě Paula ukecala, měla totiž jít na rande s tím svým objevem. Nakonec jsme spolu strávili asi 5 hodin a pořád si bylo o čem povídat. Když jsem se Nicka zeptala, kdy se narodil, málem to se mnou seklo, protože se narodil ve stejný den jako Robert. Nickova rodina přišla z Haiti tak jako Robertova a jsou tu další podobnosti. Tak mi neříkejte, že karma neexistuje. 

Nick je hodně adventure a rozhodl se, že mě bude brát na taková místa v New Yorku, kam bych se sama nepodívala. Takže první nebo vlastně druhé rande vypadalo tak, že mě vzal do východního Brooklynu do Jamaiské restaurace ochutnat jerk chicken a dát si jamaiský drink. Když mi v autě říkal, že vlastně jedeme do "hoodu" , ať se na ulici na nikoho nedívám a hlavně nenavazuji žádný oční kontakt, myslela jsem, že žertuje. Well, musím říct, že jsem byla zřejmě jediná bílá osoba v okruhu pěti mil. V malé restauraci mi to taky dali pěkně najevo, v podstatě jsem zažila rasismus naopak, což ale prostě považuju za další zkušenost. Na stůl jsme čekali asi 15 minut, přestože restaurace nebyla plná, na objednávku dalších 15, ačkoli kolem nás naše waitress prošla asi 50x. Prostě taková ignorace téhle white chick haha. Nick se mi omlouval, ovšem to zároveň vedlo k další diskuzi o tom, jak to všechno mezi white and black people je a funguje. V hoodu černí nemají rádi bílé a dá se tu mluvit o lehkém rasismu. Hlavně pokud jste černobílý pár, někteří to těžce nesou. Black girls tak mají pocit, že já jim jakožto white bitch s blond vlasy kradu jejich muže, black men mají ten samý pocit, vidí-li černošku s bělochem. Na Manhattanu jsou tyhle kombinace naprosto běžné a nikdo se nad tím nepozastavuje, v hoodu je to pořád big deal.

Jen pro představu: američtí černoši vypadají jinak než afričtí, což je způsobeno jejich původem, který je většinou karibský a pak také tím, že většina z nich se v USA už narodila a mix všech těch genů nějak způsobuje, že tihle černoši nejsou až tak "černí", mají trochu jiný tvar obličeje, nosu a očí. Ale i černoch se může opálit a z "hnědého černocha" se tak přes léto může stát "černý černoch". Tomu se však většina z nich snaží zabránit, takže ano, i oni používají vysoký ochranný faktor a nikdy je neuvidíte ležet na přímém slunci, všichni se schovávají pod slunečníky a poslouchají tam hip-hop. Naprostý opak toho, co stále předvádí neponaučitelná Paula, která má mimochodem teď barvu jako ti "hnědí černoši" a pořád je jí to málo haha. 

Tento článek mám rozepsaný bezmála deset dní, možná dva týdny. S Nickem se vídáme pravidelně a musím říct, že skutečně dodržuje své slovo a ukazuje mi v New Yorku věci, o kterých jsem neměla ani tušení. Není to vůbec na škodu mít takového vlastního průvodce... Abych to nějak propojila s tím začátkem: Mezi mnou a Nickem se jedná o "dating". Jestli se stýká i s jinými ženami, nemám tušení a ani mít nechci, takže se neptám. Snažím se užívat si přítomnosti a jeho společnosti. On sám mi řekl, že s "black gyus" se to má tak, že vlastně žena je ta, která prostě jen oznámí: "By the way babe, we´re girlfriend and boyfriend now." Tudíž to vlastně hodil na mě. Jestli ale randí s dalšími dvěma ženami, nezbývá mi než věřit, že já budu ta první, která tuhle větu oznámí. A když ne, svět se nezboří, na dating se vždycky někdo objevil a objeví ;-) 

 

...


...

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.