Ryan

14. 05. 2014 | † 10. 07. 2016 | kód autora: nkr

Když jsem si v duchu promítala, o kom napíšu svůj další článek, Ryan byl vcelku jasná volba. Vzhledem k tomu, že jsem s tímto modrookým blonďákem strávila téměř pět měsíců, poznala jsem díky němu zvyky, tradice, life styl a myšlení Američanů. Proto tenhle článek bude možná trochu víc o Američanech obecně než jen o další nevydařené randící kapitole v mém životě. 

No, musím se  přiznat, že napsat článek právě o něm mi dává vcelku zabrat a vyloženě si prostě dávám na čas, I just take my time!!! 

S Ryanem jsem vůbec neměla v úmyslu chodit, protože byl příliš mladý a na fotce mě nijak zvlášť nezaujal, ale bydlel blízko a v podstatě hledal jen někoho na "hang out". Takže pro mě i Paulu znamenal ideální příležitost, jak se díky němu seznámit s dalšími lidmi - mladými Američany. 

První setkání jsme vůbec nepojali jako rande, já sebou vzala Paulu a on pár svých přátel. Když k nám přicházel, pomyslela jsem si, že tenhle 195cm vysoký blonďák s širokým úsměvem na tváři nevypadá vůbec špatně! Jaký to rozdíl oproti Jasonovi a bratrovi z Haunted House, když Ryan ihned objednal drinky... 

Ryan. Ir z matčiny strany, Nor z otcovy. Američané se hrdě hlásí ke svým kořenům, které jsou u bělochů z 90% evropské. Ve státě New York tak mají největší zastoupení Italové a Irové, kteří si jako katolíci vzájemně skvěle rozumí a italsko-irské páry jsou asi nejčastější kombinací. Hispánská komunita je mix celé latinské Ameriky, černoši pocházejí z Karibiku (Bahamy, Haiti atd.). Všechny jmenované země vycházejí ze silné křesťanské tradice, takže 99% Američanů je věřících a praktikujících víru. Nedávno jsem četla, že katolíků je tu kolem 80%. God bless America. New York je mix všech národností, ras, etnik, kultur. Rozhodně to neplatí o zbytku USA. Všechno, co chcete z celého světa, naleznete tady. Ať už to jsou služby, zábava, jídlo, cokoliv. Tohle na tom místě miluju. Ano, nebojím se použít slovo miluju, protože to, jak je NYC international, je prostě úžasné. Žádné předsudky, žádné soudy. 

Ryanovi bylo sladkých dvacet dva let, ale věkový rozdíl jsem mezi námi nepociťovala. Naopak jsem k němu dokázala vzhížet a vážila si toho, že tenhle mladíček přesně ví, co od života chce. Vážila jsem si ale i dalších věcí. Způsob, jak Američané mluví o své rodině. Rodina je pro ně vždy na prvním místě žebříčku hodnot a nikdy to nikdo a nic nezmění. Připadala jsem si jak Alenka v říši divů, když jsem poslouchala úvodní small talk nejlepších přátel mužského pohlaví ve věku dvaceti dvou let. Ti kluci se vzájemně ptali na své rodiče a sourozence, jak se všem daří a své dotazy mysleli zcela upřímně. Zažili jste toto někdy v Čechách? Já myslím, že tohle jsem neslýchala ani u osob něžného pohlaví. 

Čas plynul, my s Paulou jsme poznaly Ryanovy přátele a všem nám bylo během té dlouhé zimy faj...

.... Party, bary, kluby, restaurace. Takový normální život AuPair haha. 

Kolem Vánoc mě Ryan představil jeho rodině, z čehož jsem byla pěkně nervózní. V Čechách jsem to nikdy moc neprožívala, ale tam jsem mohla mluvit česky, uměla jsem zapůsobit (když to zrovna nebylo náhodné setkání po první noci, což vůbec nechcete, že Láďo) a udělat dobrý dojem. V tomhle případě jsem měla strach ze svého akcentu, (Američané prostě poznají, že nejste odsud, ač se zdokonalujete a makáte na sobě sebevíc) dál jsem se bála, co asi řeknou tomu, že jejich syn randí s o 5 let starší holkou, která pochází odněkud z východní Evropy a navíc nechodí do kostela. Nakonec jsem první setkání zvládla, maminka mi hned nalila sklenici vína (asi z toho taky byla trochu nesvá), takže ledy se prolomily vcelku snadno. S maminkou jsem měla nakonec docela fajn vztah, byla tedy neskutečně naivní (asi pořád žije v představě, že jsem s jejím synem nic tak hříšného jako sex nikdy neprovozovala) a taková ta neskutečně přehnaně starostlivá matka, co pak začne lézt trošku na nervy. Ale člověk se prostě zapře. Tatínek byl taky milý, neustále se mě vyptával, co máme v ČR nebo v Evropě jinak než v USA, s čímž už mě po delší době začal rovněž otravovat, protože tolik rozdílných věcí fakt nenajdete a vymýšlejte pořád něco nového... Co se mi na této rodině líbilo, byl a zůstává fakt, že tam spolu všichni komunikují. Mluví. O všem. Tedy téma sex je tabu, ale o tom zbytku hovoří. 

Všechno vypadalo naprosto perfektně. Já před Ryanem pečlivě skrývala svoje slabé stránky a stíny minulosti, protože nebyl důvod o nich mluvit a tenhle kluk s naivní matkou v čele rodiny by asi spoustu věcí vůbec nepochopil. Jenže jak jsem poté poznala, i on cosi skrýval. Holt člověka skutečně poznáte, až když musí jednat, ne tehdy, když sedí v baru a popíjí pivko, i když se na něj hezky kouká... Ale o tom všem v dalším článku, který bude o naší cestě do Nicaraguy. 

 

 

 

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.