Na úvod...

29. 04. 2014 | † 10. 07. 2016 | kód autora: nkr

Long Island, New York. Kde kdo by řekl, co zajímavého se může dít zrovna v tomhle místě... Něco se přeci jen ale najde. Pracuju zde jako AuPair, což dnes není nic výjimečného, všichni víme, o co jde. Asi se ale hodí napsat, že moje host family je opravdu cool a já jsem jim neskutečně vděčná za tu možnost strávit s nimi mé dva roky tady. Svému host dad budu věnovat jeden z článků, protože tenhle funny guy opravdu stojí za to. Tím ale moje témata o rodině končí. Nechci psát o dětech, chci psát o mužích.

Neznamená to, že jsem jich tu poznala tolik, ale asi si tímhle způsobem potřebuji urovnat svoje myšlenky a vztahy s těmi, kteří tu prošli mým životem.  Když zrovna nebude po ruce muž, o kterém bych mohla něco napsat, budu psát o cestování. Pravděpodobně tu občas zmíním svoji nejlepší kamarádku, která bydlí ve stejném městě jako já, rovněž pracuje jako AuPair a pochází z Polska. Nechci generalizovat, ale my Češi často o Polácích prohlašujeme ne zrovna pěkné věci. I já jsem je říkávala. Opět nemůžu tvrdit, že všechny Polky jsou takové nebo makové, ale ty, které jsem potkala, jsou naprosto skvělé holky. Vím, všechno je to o jednotlivcích, ale přeci jen jisté shody mezi lidmi stejné národnosti prostě najít můžeme a nacházíme je. Zpátky k Paule. Paula je katolička jak poleno, což z ní dělá malinko puritánku. Ale taky naivku. Jednoduše řečeno, není to holka, co by šla s každým hezkým klukem, který se na ni podívá. A toho si na ní moc cením, protože v dnešní době takových holek abys pohledal. 

Muži. Američani. Po pár zkušenostech, které jsem tu nasbírala, si momentálně nedokážu představit mít vážný vztah nebo jen obyčejné rande s klukem z Čech. Ano, tato věta v podstatě učinila z Američanů mé idoly. Ne, nejsou tak dokonalí, jsou jen jiní. A to mě baví. Já jsem byla vždycky dost špatná v úsudku, co se mužů týče. Když mi rodina či přátelé toho či onoho vyvraceli, já se ještě víc zarputile zamilovala a dotyčného bránila a bojovala za něj. Tím chci říct, že jsem třeba jen neměla štěstí na kluky v Čechách a ne všichni jsou jen hospodští povaleči, kteří si musí denně dopřát pravidelnou dávku THC, pracovat se jim moc nechce, pokud studují, tak studují nejdéle, jak je to jen možné (rozuměj dokud je sponzorují rodiče)...
 
Všichni víme, jak to na VŠ chodí... Kdo nechlastá první ligu, jako by nebyl. Komu se poštěstí, končí VŠ s titulem Ing. nebo Mgr. kolem 25 let. Američani jsou jiní. Jdou na collage, když je jim pouhých 17 let, většina z nich končí po 4 letech s bakalářským titulem, což znamená, že v 21 letech začínají tvrdě makat. V USA si opravdu jen málokdo může dovolit jít studovat rovnou z Bc. na Masters a ani to nepotřebují, tady se hraje na skvělou sebeprezentaci, ne na počet titulů. Tím vším chci sdělit, že američtí muži musí být samostatní a průbojní, musí se umět postarat daleko dřív než my v Čechách. Zkrátka jsou to muži, ne kluci. Funny thing about that - oni i vypadají mnohem starší. Jejich chování vůči ženám je taky jiné, zřejmě to souvisí s jejich výchovou, s jejich viděním světa, s přístupem k životu.. Ale pozor, záleží, na čem se s Američanem domluvíte. Randění tady je totiž docela věda. Vlastně pokud si s dotyčným neřeknete, že váš vztah je exclusive, znamená to, že on si může randit s dalšími dvěma holkami, což taky dělá. Další věc, která mě tu zarazila, je, že i když se s někým vídáte dva, tři měsíce, pořád to neznamená, že jste ve vztahu girlfriend/boyfriend. Nějak jsem doteď nepostřehla, kolik času je na tento krok potřeba. 
 
Tolik asi na úvod. Myslím, že základní a obecné tady je, takže příští článek budu věnovat internetovým seznamkám, jelikož tahle věc tady neskutečně frčí. 

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.